Úvod > O škole > Aktuality > Září ve školní družině

Září ve školní družině

Ani jsme se nenadáli a léto se změnilo v podzim, srpen v září a děti s otevřenou náručí čekala škola.

Spousta dětí pak kromě výuky navštěvuje také školní družinu, součást školy.

Letošní rok s námi ve školní družině budou pobývat roboti a robůtci, kteří se k nám připojí na cestě poznání. Celoroční projekt nese název „TIO, Norby a Robosvět“ a zaměřuje se na digitální gramotnost dětí.

Robůtek TIO, pojmenovaný podle svého oblíbeného slovního spojení, „Tý, jo“ z projektu, který se zabývá mediální gramotností hlouběji a jehož jméno znamená Technologie + Informace + Objevy. Druhý robotický kamarád se jmenuje Norby a je to robůtek z pera manželů Asimových, který s námi bude prožívat dobrodružství skrze knihy.

Začátek školního roku jsme mimo seznámení se s projektem věnovali poznávání prostor školy a školního okolí. Bavili jsme se o tom, jak se máme chovat a co je v chování důležité. Sestavovali jsme si pravidla oddělení, kreslili vhodné a nevhodné chování, plnili úkoly v pracovních listech.

Procházeli jsme se okolím školy, seznamovali se s dětskými hřišti, na která budeme v průběhu školního roku chodit, hráli jsme sportovní hry, pracovali na vyvýšených truhlících, sklízeli plodiny.

Září bylo seznamovacím měsícem, který jsme bravůrně zvládli a s hlavou vztyčenou vyšli naproti dalším měsícům plným objevování, informacím a technologiím.

Za ŠD, Strumínská Tereza

(více foto na facebookových stránkách školní družiny)